מתוך הבלוג

מהי האומנות של שזירת פרחים ומה היתרונות שלה?

שזירת פרחים

אמנות שזירת פרחים היא למעשה אמנות של עיצוב וסידור פרחים – יבשים או טריים. מאז ומעולם, אנשים בתרבויות שונות (ממזרח ועד מערב) עשו שימוש טקסי, אישי, אסתטי או תרבותי בעיצוב פרחים בצורות ואופנים שונים. פרחים הם צמח נגיש מאוד בכל מקום בעולם והשימוש בהן נחשב לחגיגי מאוד. נהוג לעצב פרחים או לשזור אותם בטקסים דתיים (חתונות, לוויות, חגים) או באירועים חשובים אחרים בעלי אופי חילוני יותר (ימי הולדת למשל).

סגנונות עיצוב שונים של שזירת פרחים יכולים לכלול שזירה של פרחים באמצעות חוט בד, באמצעות חוט תיל או באמצעות פלסטיק. יש גם שיטות שזירה בהם עושים שימוש בגבעולים של הפרחים או של צמחים אחרים על מנת לשזור זר אחד כולל. מומלץ מאוד לבחור לשזור זר שיכול להתאים לסגנון עיצוב ייחודי שיהיה באותו הקו האסתטי של העיצוב הכולל של האירוע שלנו.

מהן המאפיינים העיקריים של אמנות שזירת פרחים?

אמנות שזירת פרחים היא אמנות לכל דבר וככזאת יש לה כלליים אסתטיים. כאשר מעצבים פרחים יש לקחת בחשבון נושאים אסתטיים שונים כמו האיזון של הצבעים של הפרחים השונים שמסדרים, האורך של כל פרח ופרח, הניגוד במידות ובצבעים בין הפרחים השונים ועוד… . יש אינספור סוגים של פרחים וצמחים שניתן לשזור לכדי זרים וסידורי פרחים מרכזיים. כאשר אנחנו רוצים גם סידור פרחים מרכזי וגם סידורי פרחים קטנים יותר, חשוב להתאים בין 2 סוגי הסידורים כך שהם יהיו וידברו באותה שפה אסתטית ועיצובית.

סידורי פרחים מרכזיים נהוג לשים במרכז השולחן בארוחת חג או באירועים חשובים כמו אירועי ברית, בר מצווה או חתונות. חשוב לדעת שקיים שוני רב ומסורת רבת שנים בעיצוב ושזירת פרחים לכל אחד מסוגי האירועים האלו. סגנון העיצוב של סידור פרחים מרכזי לערב ראש השנה יהיה שונה מסגנון העיצוב של סידור פרחים מרכזי לאירוע כמו חתונה או יום הולדת 50.

יש מי שמעדיף לעצב פרחים לפי העונה שלהם. כלומר לעשות שימוש בפרחים בעונה בה הם פורחים באופן טבעי בטבע בעוד אחרים עושים שימוש בפרחים מיובשים בסידורים שלהם. ניתן לשלב באופן אסתטי ומחושב בין פרחים חיים ופרחים מיובשים. חשוב מאוד לשים לב בעת שזירה של פרחים או סידור שלהם לפרופורציה של הסידור ולכך שהיא תתאים לשאר הפריטים עיצוביים בחלל ולא תתפוס את כל המיקוד.

איזה אפשרויות עיצוב יש לסידורי פרחים?

יש הרבה מאוד אפשרויות עיצוב שונות לזרי פרחים והיצירתיות של השוזר או השוזרת יכולה לקבוע את העיצוב הסופי של כל זר וזר. ניתן לפסל פרחים באופן טבעי יחסית – כלומר רק לקשור אותם ביחד ולשים אותם בכד. סידורים מורכבים יותר יכללו חישוב ותכנון של אורך כל פרח וגבעול, הגודל של הצמחים שנבחר והפריחה שלהם וגם שילובי הצבעים של הצמחים השונים. ניתן לעצב פרחים בצורה של כדור, צורה של פירמידה או בצורות של חיות וחפצים שונים.

אם אנחנו רוצים להזמין סידור פרחים, חנות פרחים באר שבע היא המקום הנכון ביותר לעשות זאת. כאשר אנחנו מזמינים סידור פרחים או זר לאירוע מיוחד כמו יום הולדת או חתונה חשוב שנגדיר באופן ברור איזה סגנון עיצוב אנחנו שיהיה להם.

מה המשמעות של עיצובים שונים של סידורי פרחים?

סגנונות עיצוב שונים של שזירת פרחים או זרים יש משמעות שונה. כל סגנון עיצוב שונה יכול להתאים לאירוע בעל אופי שונה. הבחירה איך נחלק את הסידור בין הפרחים השונים בכל זר או איך נהפוך את הסידור לדרמטי או מרשים יותר יכולה להשפיע על האווירה בכל אירוע. חשוב מאוד לשים איזה סוג פרחים אנחנו בוחרים. ורדים אדומים למשל יכולים להתאים מאוד לאירועים כמו חתונות, ימי הולדת או הצעות נישואים.

יש סוגים שונים של סידורי עיצוב פרחים וחשוב שנעשה מחקר קודם איזה סוג סידורים יכול להתאים לנו ואיזה לא. חשוב מאוד לבחור סוגי עיצוב שיהיו יצירתיים מצד אחד ומסורתיים מצד שני. אם אנחנו רוצים אנחנו יכולים לבחור עיצובים שהם מודרניים יותר והם גדולים ומרשימים יותר.

לאיזה אירועים מתאים להזמין סידורי פרחים?

יש הרבה אירועים שיוכל להתאים להזמין אליהם סידורי פרחים. יש סידורי פרחים שיכולים להתאים מאוד לאירועים כמו חתונות, ימי הולדת, מסיבות שונות, בר ובת מצוות ועוד… . אם אנחנו מציינים אירוע חשוב, כדאי לנו מאוד לבחור לעצב את סידור הפרחים שלנו כך שהוא יצירתי ויתרום לאווירה הכללית באירוע שלנו. ככל שנשקיע יותר בעיצוב האווירה הכללית באירוע שלנו, כך יהיה לנו קל יותר ליצור אירוע שיהיה שמח ונעים לכל המשתתפים בו.

מה ההבדל בין סידור פרחים חיים וסידור פרחים יבשים?

קיים הבדל מהותי בין סידור של פרחים חיים ובין סידור של פרחים יבשים. כאשר אנחנו מעצבים סידור של פרחים חיים חשוב לשים לב שאנחנו בוחרים בפרחים טריים ועונתיים. פרחים שפורחים בעונה מסוימת יכולים להיראות יפה יותר. יש פרחים שמייבאים גם מחוץ לארץ או כי הם לא גדולים באקלים בארץ או בגלל שרוצים לעשות בהם שימוש לא בעונה הטבעית שלהם.

סידור פרחים יבשים כולל ייבוש של הפרחים. יש שיטות שונות לייבוש פרחים כולל ייבוש טבעי – בשמש. פרחים יבשים יכולים לשמש אותנו במשך שנים רבות והם יכולים להחזיק מעמד הרבה מאוד זמן. כאשר אנחנו בוחרים לעצב זר בפרחים יבשים כדאי לשזור אותם באופן יצירתי ויפה מאוד. ניתן לבחור בין סגנונות שזירה רבים וחשוב לעשות מספר ניסיונית עיצוב של זרים שונים עד שאנחנו בוחרים את הזר שאנחנו הכי אוהבים והכי מתאים לטעם האישי שלנו. 

אפשרות נוספות שקיימת היא לשלב באותו הזר שזירה גם של פרחים טריים וגם של פרחים יבשים. יש אנשי מקצוע שבוחרים לשזור ביחד עם פרחים (טריים או יבשים) גם ממתקים ופרחים מלאכותיים מבד או מפלסטיק. כאשר משלבים חומרים מלאכותיים בעיצוב של סידורי פרחים ושזירה שלהם חשוב לבחור שילוב איכותי שיהיה מותאם לאירוע אותו אנחנו מציינים שבשבילו אנחנו רוצים את הזר.

למה חשוב לשים לב ולתת דגש בעיצוב פרחים?

חשוב לשים לב ולתת דגש בעיצוב פרחים כך שהוא יהיה תואם לעיצוב הכללי של המקום בו אנחנו מקיימים את האירוע. אם אנחנו שולחים למשל פרחים במתנה לרגל יום הולדת או יום נישואים – כדאי להתאים את העיצוב של הזר לטעם האישי של מי שמקבל אותו. אם יש צבע מסוים שאנחנו יודעים שאמא שלנו אוהבת כמו סגול אנחנו יכולים לבחור לשלוח לה זר של סיגליות לרגל יום האם או יום ההולדת שלה.

בסופו של דבר, הבחירה איך נסדר עיצובי פרחים לאירועים שונים צריכה להיות יצירתית מאוד. מומלץ מאוד לבחור לעצב סידורי פרחים בהתאם לטעם האישי שלנו ולכללי האסתטיקה. יש סגנונות עיצוב שונים לפרחים מסגנון אנגלי ועד סגנון יפני. ככל שנעמיק יותר ונחקור יותר את עיצוב סידורי הפרחים לבית או לאירוע שלנו כך נוכל למצוא ולדייק את סגנון העיצוב שאנחנו מעדיפים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *